Zlaté zliatky

Zlaté zliatky – vlastná zlatá rezerva

Už niekoľko rokov rastie v Českej republike záujem o investície do cenných kovov. A to nielen z dôvodu, že sa jedná o bezpečné uloženie časti úspor. Výhoda zlatých zliatkov spočíva i v ochrane vlastných financií proti inflácii

Investori sa k nákupu zlatých tehiel, zliatkov alebo prútov uchyľujú z mnohých dôležitých dôvodov. Každý vrátane začínajúceho investora by mal vedieť, že základom investičného úspechu je tzv. diverzifikovať riziko, tzn. rozložiť mieru rizika. Mnoho investorov sa riadi tzv. Židovským štandardom: rozloženie tretina, tretina, tretina (33% nehnuteľnosti, 33% akcie a peniaze, 33% zlato).  Pre začínajúcich investorov je vhodné vložiť maximálne 20% voľných prostriedkov.

Historicky môžeme ukázať i cenné papiere, ktorým sa dlhodobo nedarilo. Za posledných päť rokov však zlato posilnilo o 41%.  

Zlato nie je investícia pre krátkodobý zárobok.

Mnoho investorov sa spolieha na to, že do nákupu zlatých zliatkov, tehiel alebo mincí investujú na počiatku stotisíce, ktoré sa im obratom vrátia v niekoľkonásobne vyšších čiastkach.

Podľa odborníkov ale nie je uloženie voľných prostriedkov do zlatých zliatkov cesta ku krátkodobému zárobku. Investícia do zlata je  konzervatívna, a z toho titulu dlhodobá. Najlepšie vaše financie ochráni v dobe inflácie.

Prečítajte si tiež, ako investovať do zlata.

Ako poznám, že je zlatý zliatok pravý?

Ak už ste vo fáze, keď ste stopercentne rozhodnutí investovať do zlatých zliatkov, venujte pozornosť ich pravosti. A ako ju poznáte?

Na každom zlatom zliatku je vyrazená  informácia  o výrobcovi a tiež výrobné číslo. To mu zaisťuje jeho jedinečnosť a tiež to, že je evidovaný.

Razený zlatý zliatok 100 g Argor Heraeus

Ražený zlatý slitek BH Securities

 

 

 • Zlaté zliatky do 100 g váhy sú vyrábané razením.
 • Každý razený zlatý zliatok má certifikát pravosti.
 • Výrobca Argor Heraeus balí všetky razené zlaté zliatky do ochranného plastového puzdra s rozmermi 55 x 86 mm.
 • Na každom zlatom zliatku je vyrazené jedinečné výrobné číslo.

 

 

Litý zlatý zliatok 250 g Argor Heraeus

Litý zlatý slitek BH securities

 

 

 • Zlaté zliatky od 250 g váhy sú liate, a nie razené.
 • Každý liaty zlatý zliatok má certifikát pravosti.
 • Výrobca Argor Heraeus dodáva všetky liate zlaté zliatky voľne
 • Na každom zlatom zliatku je vyrazené jedinečné výrobné číslo.

 

Pozor na zbytočné poplatky

Serióznych poskytovateľov zlatých zliatkov rozpoznáte tiež podľa jasných pravidiel. Nenechajú vás platiť žiadne poplatky navyše, s určitými financiami nad burzovou cenu zlata ale musíte počítať.

Priplatíte si väčšinou za prepracovanie polotovaru do formy investičného zliatku, prepravu, poistenie, skladovanie a distribúciu. Je všeobecne známe, že čím menší zliatok, tým väčší príplatok. Vstupný poplatok je teda náklad, s ktorým počítajte. Nemal by ale nikdy presiahnuť hranicu jednotiek percent.

Vysoké vstupné poplatky u niektorých obchodníkov znamenajú väčšinou jediné. Snahu zaplatiť ich prácu a nie hodnotu zlata. Preto sa majte na pozore a vstupné náklady si vždy pozorne skontrolujte.

 

Kde kúpiť zlato?

 


Kúpiť zlaté zliatky, tehly alebo mince máte možnosť cez rôzne komerčné obchodné spoločnosti alebo banky, tie väčšinou nákup zlata sprostredkovávajú. Pred nákupom zlata si overte, či je vybraná komerčná spoločnosť solventná. Zamerajte sa hlavne na to, či ponúka spätné odkúpenie zlata.
Prečítajte si tiež o investíciách do zlata s BHS.

 

 

 

 

Máte záujem o investíciu do zlatých zliatkov?

Napíšte nám svoj e-mail a telefón, radi Vám poradíme.

T: + 421 944 207 305
E: kontakt@investicie.eu

Odoslaním formulára súhlasím s použitím osobných údajov

ŽIADOSŤ O ZASLANIE INFORMÁCIÍ O NOVÝCH INVESTIČNÝCH PRÍLEŽITOSTIACH

 • nové investičné príležitosti
 • horúce novinky
 • dôležité oznámenia

Odoslaním emailovej adresy súhlasím s použitím osobných údajov

Klientské centrum
+421 944 207 305
Ponuky spolupráce

Ponuky na propagáciu v médiích zasielajte výhradne na . Inak budú ponuky považované za nevyžádanú poštu.

SLEDUJTE NEPRETRŽITE AKTUÁLNE DIANIE