Investičný maklér

Investičný maklér: Ako vybrať a nespáliť sa

Potreba zaistiť sa do budúcnosti medzi českou populáciou posilňuje. Ľudia investujú do nehnuteľností, rôznych druhov sporenia a s ňou o bezstarostnom dôchodku. Tiež patríte k tým, ktorí sa rozhodli zhodnotiť svoje financie a byť o krok vpred?  Ak uvažujete o väčšej či menšej investícii, je k tomu potrebná znalosť trhu. Možno sa nachádzate vo fáze hľadania investičného makléra. Ako si vybrať toho správneho a nenechať sa podviesť?

Na čo se pripraviť pri investovaní

Staré úslovie „dôveruj, ale preveruj“ platí pri výbere investičného makléra dvojnásobne. Na vaše peniaze číha mnoho nástrah a podvodníkov, ktorým ide hlavne o vlastný prospech. Na čo sa teda zamerať?

Nie je maklér ako maklér

Vždy chcite investičného makléra. Finančných poradcov alebo „poisťovákov", ktoré vám ponúkajú rozprávkové zbohatnutie v priebehu jedného týždňa, šikovne uložené peniaze v sporení, ktoré vôbec nepotrebujete, obchádzajte oblúkom. Títo ľudia ani nemajú oprávnenie poskytovať investičné služby. Investičný maklér musí mať k vykonávaniu služieb povolenie (licenciu) od regulátora. V našom prípade teda od Českej národnej banky.

Svojho investičného makléra si môžete jednoducho vyskúšať a to tak, keď sa ho na prvej schôdzke spýtate, ako si predstavuje vaše portfólio. Ak vám hneď na mieste neodporučí základné pravidlo, teda diverzifikáciu portfólia, ďalej sa s ním nemusíte zaoberať. Rovnako  ako v kartách, ani v investovaní sa nevypláca vsadiť všetko na jednu kartu. Pod diverzifikáciou sa rozumie rozdelenie vašich investícií do viacerých aktív, teda rozloženie rizika do viacerých investičných nástrojov. Možností je veľa a práve s nimi by vám mal váš investičný maklér dokázať pomôcť.

Preverte si jeho profesnú minulosť

Zistite si, ako dlho sa v obore pohybuje, kto patril medzi jeho klientov a ako boli s jeho službami spokojní. Osobná skúsenosť vám väčšinou napovie viac, než tisíce neoverených referencií na internete. Neváhajte sa ho spýtať na niekoľko kontaktov, ktoré s vami budú ochotné zdieľať svoje investičné skúsenosti práve s týmto maklérom.

Overte si jeho motiváciu

Spýtajte sa ho, prečo robí toto zamestnanie a čo ho na ňom najviac motivuje. Zistite si, či je za svoje služby dostatočne finančne ohodnotený. Ak nie, mohli by ste sa pre neho stať jednoduchým zdrojom príjmov.

Ponúka investičné príležitosti alebo predáva?

Každú ponúknutú investičnú príležitosť dobre premyslite. Dostávate ju preto, že vám naozaj pomôže zhodnotiť svoje investície? Alebo ju dostávate preto, že z nej má váš maklér najvyššiu províziu?

Nezrozumiteľné informácie

Počúvate niečo stále dookola, ale nedáva to zmysel? Chyba asi nebude na vašej strane. Ak vám investičný maklér nedokáže jednoducho vysvetliť jednotlivé kroky, odporúčania a príležitosti, je načase porozhliadnuť sa po niekom schopnejšom. Ako investor musíte mať prehľad o tom, kam svoje peniaze ukladáte, čo to pre vás znamená, čo z toho budete mať, a aké sú riziká.

Chcite riešenie na mieru

Neuspokojte sa s príležitosťami, ktoré dáva váš investičný maklér na počkanie. Ty pre vás nikdy nebudú výhodné a fungujú málokedy. Skutočne dobrá finančná investícia počíta s individuálnymi problémami, zázemím a možnosťami každého jedinca. Investičný maklér by vaše investičné možnosti mal poznať, aby pre vás pripravil to najlepšie riešenie.

Tip: Ako investovať do podielových fondov, zlatainvestičných certifikátov alebo dlhopisov.

Potrebujem viac informácií

Vyplňte prosím údaje, obratom vás budeme kontaktovať.

T: + 421 944 207 305
E: kontakt@investicie.eu

Odoslaním formulára súhlasím s použitím osobných údajov

ŽIADOSŤ O ZASLANIE INFORMÁCIÍ O NOVÝCH INVESTIČNÝCH PRÍLEŽITOSTIACH

  • nové investičné príležitosti
  • horúce novinky
  • dôležité oznámenia

Odoslaním emailovej adresy súhlasím s použitím osobných údajov

Klientské centrum
+421 944 207 305
Ponuky spolupráce

Ponuky na propagáciu v médiích zasielajte výhradne na . Inak budú ponuky považované za nevyžádanú poštu.

SLEDUJTE NEPRETRŽITE AKTUÁLNE DIANIE