Aktuality

Štědrý Philip Morris ČR

25.03.2015

Štědrý Philip Morris ČR

Výsledková sezóna pražské burzy se chýlí ke svému závěru. 30. března zveřejní loňské výsledky česká odnož nadnárodního koncernu Philip Morris. Na čísla kutnohorského výrobce tabáku se investoři tradičně těší, protože společnost vyplácí akcionářům vše, co za rok vydělá. Vloni firma vyplatila na jednu akcii 880 korun ve formě kombinace dividendy (820 korun) a zrušeného rezervního fondu (60 korun).

Letos by však firma ani nemusela potřebovat žádná vylepšení, aby nabídla vyšší hrubou dividendu, konkrétně odhadujeme 920 korun. Lze se totiž opírat o čísla ke konci loňského září. Firma v průběhu třetího kvartálu prudce zvýšila vývoz cigaret do dalších evropských zemí (bez Slovenska) a tím více než dohnala zaostávání tempa exportu v porovnání s růstem prodejů v Česku a na Slovensku.

Že by se cigarety v posledních třech měsících roku prodávaly méně, je málo pravděpodobné a celoroční výsledky by to mělo jen vylepšit. Čtvrté čtvrtletí bývá tradičně pro výrobce tabáku a alkoholických nápojů nejsilnější. Navíc zde v případě českého trhu mohlo sehrát roli určité předzásobení trhu před zvýšením spotřební daně, které přišlo od ledna letošního roku.

Tržbám a ziskům společnosti navíc pomáhá i slabší koruna. Výsledky Philip Morris ČR by proto akcionářům mohly přinést dobré zprávy.

Zdroj: Hospodářské noviny, Podniky a Trhy, str. 17, Štědrý Philip Morris ČR, 25. března 2015, Názor: Petr Hlinomaz, analytik BH Securities

Zdroj: http://archiv.ihned.cz/c1-63738380-stedry-philip-morris-cr

ŽIADOSŤ O ZASLANIE INFORMÁCIÍ O NOVÝCH INVESTIČNÝCH PRÍLEŽITOSTIACH

  • nové investičné príležitosti
  • horúce novinky
  • dôležité oznámenia

Odoslaním emailovej adresy súhlasím s použitím osobných údajov

Klientské centrum
+421 944 207 305
Ponuky spolupráce

Ponuky na propagáciu v médiích zasielajte výhradne na . Inak budú ponuky považované za nevyžádanú poštu.

SLEDUJTE NEPRETRŽITE AKTUÁLNE DIANIE