Aktuality

Co nám zůstalo v bloku o pražské burze z minulého týdne?

23.03.2015

Co nám zůstalo v bloku o pražské burze z minulého týdne?

Pegas nedává  křídla, on je už má

I když dividenda mohla být o něco vyšší než navrhovaných 1,15 eura na akcii. Kurz akcií Pegas by nemusel trpět po loňských výsledcích, které odkryl v minulém týdnu. Dostatečně ukázaly, že nová linka v Egyptě se vyplatí a Pegas k tomu nepotřeboval ani mimořádné kurzové zisky, neboť velké meziroční nárůsty díky výrobě na nové lince (viz poznámky k výsledkům Pegasu zde). Snižuje se zadlužení společnosti, a tak možná bude pomýšlet na další výrobní linku.

Kurz akcií nad sedmi stovkami není tak daleko od upisovacího kurzu v IPO: 749,2 Kč. Pokud má na tuto metu vyrůst, muselo by asi dojít na zmíněnou novou výrobní linku. Že by pak šlo jen o jednobarevnou a pozitivní budoucnost ale asi nikdy tvrdit nelze. Navíc bez konferenčního hovoru k výsledkům a bez výroční zprávy, která bude zveřejněna 30.4., zatím nelze říci o mnoho více.

Kurz O2 se opět vyšplhal nad 200 korun. Neblíží se Valná hromada?

Jednoduše řečeno ano, a od zveřejnění pozvánky na valnou hromadu nás patrně mnoho nedělí, neboť  představenstvo již rozhodlo o termínu valné hromady, a to 28.4.2015. Součástí pozvánky by mělo být patrně zpřístupnění podrobnějších informací o rozdělení společnosti, ze kterých by mohlo být snad více vidět, jak by se mohly obě části společnosti chovat po rozdělení. Je to podstatné pro rozhodování dalších akcionářů, zda s rozdělením budou, či nebo nebudou souhlasit.

O2 na Slovensku do pevných linek

Vedle avizovaného rozdělení společnosti se něco bude dít i na Slovensku. Založení organizační složky O2 na území Slovenské republiky za účelem poskytování fixních služeb na Slovensku je známkou prodlužení modelu, který se nyní PPF snaží prosadit v Česku. To může  přinést ovoce v podobě dalšího růstu tržního podílu O2 na Slovensku.

Kurz Komerční banky také těží z blížící VH a navíc z dividendy

Valná hromada je svolána na 23.4.2015 a investoři se těší na dividendu. To vyhnalo kurz akcií KB k 5 775 korunám. Je otázkou, zda takového kurzového růstu nevyužít k realizaci zisků již před dividendou.

NWR do koše?

Bakalův odchod z představenstva NWR může být po tom, kam to společnost a její akcie dopracovaly, vnímán s určitou úlevou. Má to ale svá úskalí. Pro osud NWR je jistě důležitější cena uhlí na trzích, ale úspěšný lobbing u českého státu společnosti nemálo pomohl. Je otázkou, jak úspěšný může být dále, když v devítičlenném představenstvu zůstanou jen dva Češi.

ŽIADOSŤ O ZASLANIE INFORMÁCIÍ O NOVÝCH INVESTIČNÝCH PRÍLEŽITOSTIACH

  • nové investičné príležitosti
  • horúce novinky
  • dôležité oznámenia

Odoslaním emailovej adresy súhlasím s použitím osobných údajov

Klientské centrum
+421 944 207 305
Ponuky spolupráce

Ponuky na propagáciu v médiích zasielajte výhradne na . Inak budú ponuky považované za nevyžádanú poštu.

SLEDUJTE NEPRETRŽITE AKTUÁLNE DIANIE