Ako investovať

Chcete sa zaistiť do budúcnosti? Začnite investovať

Svet sa v posledných rokoch pomaly spamätal z ekonomickej krízy, ktorá ho plošne zasiahla. Žijeme v dobe, ktorá je stále viac nestabilná a musíme sa v nej naučiť fungovať. Ľudia, ktorí hľadia do budúcnosti tak veľmi dobre vedia, že je rozumné a hlavne nutné, dobre sa zaistiť. A preto sa omnoho viac ľudí púšťa do vlastných aj drobných investícií. Ako s investíciami začať?

Ak nemáte dostatok odvahy na to, aby ste na trh investícií vtrhli sami, porozhliadnite sa po investičnom maklérovi. Ten by sa mal v najlepšom prípade orientovať v oblasti kapitálových trhov. Jeho znalosti by mali obsahovať základné aspekty investovania do akcií, komodít, mien, fondov, dlhopisov alebo realít, pozemkov, poistení a v neposlednom rade tiež znalosti vývoja cien drahých kovov.

S výberom svojho investičného poradcu si dajte na čas. Predsa len bude operovať s vašimi peniazmi a musíte mu veriť. Pokojne sa na začiatku stretnite s viacerými poradcami a zhodnoťte, kto vás svojimi skúsenosťami a názormi presvedčil. 

Prečítajte si, ako vybrať "toho správneho" investičného poradcu.

Koľko investovať na začiatku?

Na účte nemusíte mať nutne milióny korún, aby ste vôbec začali premýšľať o investíciách. Začať sa dá i s málom. Výška vášho kapitálu rozhoduje prinajmenšom o tom, do akých aktív sa rozhodnete peniaze vložiť.

Ak čiastka, ktorú hodláte investovať bude rámcovo v stovkách korún mesačne, musíte počítať s obmedzeným výberom aktív. Za mesačné investície v rámci tisícov korún sa už ale dajú nakúpiť komodity aj akcie prostredníctvom fondov. V rámci státisícov si už môžete dovoliť aj správu aktív, zložené cenné papiere ako sú investičné certifikáty, korporátne dlhopisy, vklady do fondu kvalifikovaných investorov, atď.

V investičných začiatkoch sa určite neváhajte obrátiť na investičného makléra. Ten zhodnotí vaše zámery, investičné možnosti a navrhne investičné portfólio, ktoré vám bude šité na mieru.

Aké sú pravidlá investovania?

Ak už ste rozhodnutí sa do sveta financií viac ponoriť, mali by ste mať neustále na pamäti pár základných rád a poučiek. Tie vás budú neustále udržovať v strehu a hlavne zabránia tomu, aby ste niekedy skončili v červených číslach.

  1. Dobre si rozmyslite, koľko chcete investovať. Vyraďte si na investície naozaj len prebytok peňazí, o ktorých viete, že o ne môžete prísť bez radikálnejšieho zaťaženia vášho rozpočtu.
  2. Rozdeľte svoje investície do viacerých aktív. Kombinujte akcie, dlhopisy, investičné certifikáty, zlato, fondy, meny atd.
  3. Váš investičný maklér by mal poznať trh a jeho vývoj, preto jeho radám dôverujte. Snažte sa  ale sami sledovať, kam sa vaše peniaze ukladajú, a ako  môžete svoje investície posunúť ďalej.
  4. Nenechajte sa strhnúť davovou psychózou a mediálnymi správami. Ak vás investície a finančná oblasť zaujímajú, sledujte len pár dôveryhodných zdrojov a z nich čerpajte informácie.

Pokúšajte sa vzdelávať v obore. Navštevujte investičné portály, kde sa dozviete mnoho zaujímavých informácií, skúste navštíviť nejaký seminár alebo webinár a uvidíte, že sa onedlho budete lepšie orientovať a cítiť sa pri hovore so svojim maklérom na úrovni, kde si vo svojich investičných zámeroch a činoch omnoho viac rozumiete. Obidvaja tak zarobíte viac.  

Tip: Ako investovať do podielových fondovzlatainvestičných certifikátov alebo dlhopisov.

Potrebujem viac informácií

Vyplňte prosím údaje, obratom vás budeme kontaktovať.

T: + 421 944 207 305
E: kontakt@investicie.eu

Odoslaním formulára súhlasím s použitím osobných údajov

ŽIADOSŤ O ZASLANIE INFORMÁCIÍ O NOVÝCH INVESTIČNÝCH PRÍLEŽITOSTIACH

  • nové investičné príležitosti
  • horúce novinky
  • dôležité oznámenia

Odoslaním emailovej adresy súhlasím s použitím osobných údajov

Klientské centrum
+421 944 207 305
Ponuky spolupráce

Ponuky na propagáciu v médiích zasielajte výhradne na . Inak budú ponuky považované za nevyžádanú poštu.

SLEDUJTE NEPRETRŽITE AKTUÁLNE DIANIE