Ako investovať do zlata

Po malých čiastkach môžete mať za pár rokov vlastní tehlu za výhodnú cenu!

Ukladanie peňazí do zlata je rovnako jednoduché ako do stavebného sporenia. Nemusíte mať balík peňazí, aby ste si kúpili zlatú tehlu. Po malých mesačných čiastkach – napríklad 1500 Kč – pre Vás budú makléri BHS každý mesiac nakupovať zlato. Máte tak istotu nielen najlepšej ceny, ale tiež kvalitného a certifikovaného zlata. Výhodnú cenu je spoločnosť BHS svojim klientom schopná zaistiť preto, že nakupuje vo veľkom množstve a je schopná udržať marže na jednotku na nízkej úrovni. Navyše od dodávateľa ponúkajúceho tie najlepšie ceny.

Investicie do zlata   Investičné zlato ako 4. dôchodkový pilier

Zlato je vhodné predovšetkým ako dlhodobá investícia pre uchovanie hodnoty, preto by ste Vašu investíciu do zlata mali plánovať ako dlhodobú, minimálne na päť rokov. Tak ako iné investičné nástroje, i zlato zažíva výkyvy – v posledných rokoch pomerne veľké oboma smermi – predsa však dlhodobo jeho cena stúpa. Od začiatku tisícročia rástla v priemere o desiatky percent.

Po niekoľkých rokoch (pri mesačnej čiastke 1500 Kč to môže byť po 5-6 rokoch) z takto nakúpeného zlata získate 100gramovú tehlu zlata. V priebehu celej doby môžete kedykoľvek zlato odpredať. Ak si zlato ponecháte, zachová si svoju hodnotu až do chvíle, než sa jej rozhodnete predať. Výnosy zo zlata získate až pri jeho predaji, pričom čistý výnos závisí od rozdielu medzi cenou, za ktorú ste nakúpili a predajnou cenou.

Na rozdiel od fondov a akcií nepočítajte pri investícii do zlata s vyplácaním priebežnej dividendy, na druhej strane ale zarobíte na tom, že neplatíte žiadne dane z príjmov, a to ani z celkového výnosu pri jeho predaji.

100gramové tehly zlata sú dobre predajné kdekoľvek na svete a vďaka tomu sú i veľmi likvidným nástrojom na ukladanie peňazí.

*Nejedná sa o poskytovanie investičných služieb, pretože fyzické zlato nie je investičným nástrojom v zmysle § 3 zákona o podnikaní na kapitálovom trhu, a preto táto činnosť obchodníka s cennými papiermi nepodlieha dohľadu ČNB.

Tip: Ako skladovať investičné zlato   Prečo nakupovať investičné zlato   Investícia do zlata ako sporenie na starobu

Potrebujem viac informácií

Vyplňte prosím údaje, obratom vás budeme kontaktovať.

T: + 421 944 207 305
E: kontakt@investicie.eu

Odoslaním formulára súhlasím s použitím osobných údajov

ŽIADOSŤ O ZASLANIE INFORMÁCIÍ O NOVÝCH INVESTIČNÝCH PRÍLEŽITOSTIACH

  • nové investičné príležitosti
  • horúce novinky
  • dôležité oznámenia

Odoslaním emailovej adresy súhlasím s použitím osobných údajov

Klientské centrum
+421 944 207 305
Ponuky spolupráce

Ponuky na propagáciu v médiích zasielajte výhradne na . Inak budú ponuky považované za nevyžádanú poštu.

SLEDUJTE NEPRETRŽITE AKTUÁLNE DIANIE